Бюро технічного нагляду

Бажаючих взяти на себе обов’язки ДАБК поки мало

осуществление надзора за троительством

осуществление надзора за строительством

30 жовтня в рамках децентралізації системи держархбудконтролю відбулася процедура передачі повноважень ДАБІ органам місцевого самоврядування, які першими виконали усі умови для створення власних інспекцій. Нові повноваження у сфері містобудівної політики отримали Дружківка та Червоний Лиман (Донецька область).
“Символічно, що нові інспекції держархбудконтролю першими заробили саме в Донецькій області, – зазначив голова Держархбудінспекції Олексій Кудрявцев. – Незважаючи на складну ситуацію в регіоні, місцева влада виявила бажання взяти під свій контроль всю сферу містобудування”.
Голова ДАБІ повідомив, що зараз спостерігається невелика активність на місцях за бажанням взяти на себе нові повноваження. Серед причин – як загальнодержавні, пов’язані з процесом виборів, так і об’єктивні, зокрема, недостатній рівень кадрового потенціалу. Здійснення нагляду за будівництвом в інших регіонах поки буде продовжувати вести ДАБІ.
“На сьогодні Держархбудінспекція отримала 28 заявок на створення місцевих органів держархбудконтролю. При цьому з них тільки 7 обласних центрів”, – додав Олексій Кудрявцев.