Бюро технічного нагляду

У Києві пустують офіси

технический надзорПопит на оренду приміщень впав до семирічного мінімуму
У I кварталі 2014 -го в столиці були введені в експлуатацію п’ять офісних центрів загальною площею більше 90 000 кв м.
За даними міжнародної консалтингової компанії JLL , це 74 % всього обсягу офісних площ , анонсованих до запуску на цей рік. Так багато нових офісів протягом кварталу не з’являлося останні три роки. Загальна пропозиція офісних площ в Києві досягла 1,5 млн кв м , повідомляє ЛІГАБізнесІнформ .
Попит на офіси дуже незначний . Ринок оренди б’є антирекорди : частка незаповнених площ зросла до 22,1 % – це максимум за сім років.
” Відбуваються політичні події і , як наслідок , зміни в економічній ситуації в країні також не могли не позначитися на ринку комерційної нерухомості і на рівні вакантності в офісному сегменті ” , – пояснює керівник офісної групи компанії JLL в Україні Олександра Глобіна .

Максимальна кількість порожніх приміщень – в найбільш комфортабельних і престижних офісних центрах столиці класу А. Вакантность в них досягла історичного максимуму – 31,8 %. Причини – надлишкова пропозиція при мінімальному попиті. За I квартал здали усього 6100 кв м. Для порівняння , в I кварталі 2013 року в Києві було орендовано 13000 кв м офісів.
Зростання вакантності і низький попит призвів до зниження орендних ставок . За даними JLL , максимальна ставка в класі А зменшилася до $ 34 на місяць за квадратний метр. За даними компанії Colliers International , середня ставка в класі В знизилася до $ 21 за квадратний метр.
Потенційним орендарям не варто поспішати переїжджати в нові офіси , кажуть експерти. За їх словами , до кінця року мають ввести в експлуатацію ще два бізнес – центру загальною площею більше 33 000 кв м. А тому орендні ставки будуть знижуватися.