Бюро технічного нагляду

Українці побачать список будівельних “компаній-аферистів” після травневих свят

Конфедерація будівельників України уклала угоду з компанією IBI -RATING , щоб створити список недобросовісних будівельних компаній.

“Ми не будемо чекати , коли недобросовісними компаніями займеться держава , вирішили самоорганізуватися . Це буде незалежний рейтинг , матиме рекомендаційний характер. Оприлюднимо дані компаній , яким не варто довіряти “, – заявив Лев Парцхаладзе , президент Конфедерації будівельників України .

Директор IBI -RATING Григорій Перерва , зазначив , що рейтинг складатимуть за трьома принципами . Вивчатимуть історію діяльності компанії , чи є керуючі менеджери професіоналами , в тому числі і генпідрядники . Чи має компанія всю дозвільну документацію. Також будуть аналізувати фінансовий блок . При цьому , фінансову звітність має надавати сам забудовник.

“Якщо він цього робити не буде , то ми будемо мати всі підстави вважати , що йому є що приховувати. Оцінку будемо виставляти не відразу. Об’єкт будемо вивчати в процесі будівництва ” , – зазначив Перерва .

За його словами , зараз близько десятка будівельних компаній погодилися надати інформацію про свою компанію .

За роботою рейтингової компанії наглядатиме ” Асоціація допомоги постраждалим інвесторам” . Вона матиме право вето. Користуватися ним буде у випадку , якщо на її сайті будуть численні скарги на конкретну компанію забудовника.

Асоціація оцінюватиме компанії по 5 критеріям : відкритість , чесність , порядність , професіоналізм , рівність .

” Відкритість – це коли компанія має і надає всі договори і дозволи, чесність – то , на скільки інформація з сайту компанії відповідає дійсності , порядність – як компанія звертається з інвесторами , професіоналізм полягає в тому , що власники компанії повинні бути фахівцями у сфері будівельного бізнесу . Це мають бути не якісь прибиральниці зі швейної фабрики . Рівність полягає у повазі до партнерів по бізнесу ” , – перерахував Олексій Гончарук , президент Асоціації допомоги постраждалим інвесторам.

Перші дані розробники рейтингу обіцяють оприлюднити після травневих свят.