Бюро технічного нагляду

Будівництво бамбукового міста в Китаї

Архітекторська студія Penda зі штаб-квартирами в Пекіні та Відні представила перші зображення нового міста на 20 тис. осіб, який буде побудований з бамбука.
Автори проекту вважають, що їх дизайн будівель з пересічних горизонтальних і вертикальних бамбукових стрижнів можна використовувати, щоб до 2023 р. побудувати потужну інфраструктуру для міста.

Строительство бамбукового города в Китае

Строительство бамбукового города в Китае

Зазначимо, що засновники компанії Дайонг Сун і Кріс Прехт використовують бамбук ще з часів свого першого проекту – сторожки біля воріт саду в Китаї.
“Поточний стан безвідповідального містобудування, забруднення повітря та економічна криза змушують архітекторів змінювати підхід до будівельного процесу, – кажуть Сун і Прехт. – Завдяки використанню природних матеріалів, наприклад, бамбука, а також “розумної” модульної системи будівлі можуть рости в будь-якому напрямку”.
Penda розробила прототип бамбукового каркаса в 2014 р., працюючи над проектом модульної готелі. Дизайн полягає в з’єднанні бамбукових стрижнів за допомогою Х-образних стиків, а потім посиленні конструкції мотузкою. Авторський нагляд в будівництві буде проводитися під наглядом фахівців архітектурного бюро.
Архітектори зрозуміли, що цю систему можна розширити і використовувати для створення більш великих будівель, і представили перший прототип на Тижні дизайну в Пекіні. У Pendo вважають, що матеріал може надати округ Анджи – один з найбільших експортерів бамбука в світі. Там, у самому центрі плантації, і хочуть побудувати нову комуну.
“За 9 місяців система може розростися і включати житло для 9 сімей, – кажуть Сун і Прехт. – По мірі збільшення кількості жителів структура теж буде збільшуватися і включати в себе все більше общинних площ. До 2023 р. комуна зросте в місто з населенням 20 тис. осіб. А навколо буде бамбуковий гай площею 250 акрів”.
Одне з головних переваг системи те, що чим більше стиків з’являється, тим міцніше вона стає. Це говорить про те, що можна буде з легкістю створювати багаторівневі будівлі. При цьому розбирати їх можна буде з мінімальними втратами, а компоненти – використовувати знову.
“Завдяки такому спокійному і природному збільшення проект підкреслює справжній екологічний підхід до зростання, який не шкодить ні довкілля, ні самим будівельним матеріалам, і, таким чином, являє собою альтернативу сучасному процесу будівництва”, – зазначають архітектори.