Бюро технічного нагляду

Будівельний нагляд

Робота фахівця з технагляду, тепер – будівельний контроль, – полягає в тому, щоб всі СМР відповідали проекту. Якщо в процесі будівництва приймаються рішення про зміну конструкцій, ці зміни повинні “повернутися” в проектні документи, тобто – проектну документацію необхідно виправити. Технічний замовник (функція авторського нагляду) якраз і перевіряє ці зміни, узаконюючи їх документально. Якість будівельних матеріалів, наприклад – якість самого відповідального етапу, а це монолітні залізобетонні роботи, перевіряють будівельні лабораторії, і це також зовнішній учасник будівництва. Перед кожною укладанням бетону на захватці, відбирають проби і залишають тверднути кубики з бетону в тих же умовах, що і будівельні конструкції. Лабораторія також перевіряє якість арматури з кожної партії металу, на вимогу технічного замовника.

Після певного часу, проби відчувають і тоді, при позитивному висновку лабораторії, технічний нагляд закриває обсяг робіт актом. Про що робиться запис у журналі бетонних робіт, підписують також документи. Будівельники можуть повернутися і продовжити роботи на захватці, таким чином забезпечивши періодичність робіт при контрольованому їх якості.

Будівельний контроль це одна з функцій технічного замовника на будівництві, до інших областей відповідальності, а це авторський нагляд, узгодження проекту і отримання дозволу на будівництво, співробітники технічного нагляду не причетні. Про авторський нагляд ми розповімо в окремій статті. Ця робота пов’язана з перевіркою будівельної документації, робочих креслень на відповідність всьому проекту і архітектурному задуму.

Технічний нагляд необхідний при консервуванні будівництва, на жаль, такі події на будівництві – не рідкість. У цьому випадку гарантується збереження якості будівельних робіт і збільшується ймовірність успішного відновлення робіт.

Контроль необхідний при закладці всіх комунікацій до початку будівництва, при підготовчих роботах на будмайданчику. Роботи з прокладання комунікацій приховані, їх якість недоступно для оцінки господаря будівлі. Але він може покладатися на оцінку досвідчених фахівців.

Фахівці з будівельного контролю – це будівельники вищої проби, що володіють вищою освітою, які знають всі технології будівельного контролю. Наприклад, як можна проконтролювати якість теплоізоляції будівлі? Існують два способи і один доповнює інший. Перший полягає в ретельному спостереженні за виконаними обсягами робіт по кріпленню теплоізолюючих плит. Другий, вже після підключення будинку до енергомережі, полягає в перевірці всієї будівлі на тепловізорі, на екрані якого видно всі місця витоків тепла. Контроль першим способом дозволяє оперативно вносити зміни при порушеннях робіт, поки не зняті будівельні ліси, поки теплоизолятор не закритий плитами фасаду.

У цій статті ми не торкнулися також ще однієї важливої ​​роботи з технічного нагляду на будівництві як відстежування планів робіт з метою отримати ті терміни, які важливі для дотримання будівельних норм і правил. Служба замовника, не дарма цю організацію або відділ іменують службою. Тому що важлива точність, військова дисципліна, технічний контроль охороняє терміни робіт і їх якість.

Організація будівельного контролю

 

Заходи будівельного контролю при зведенні будинків і споруд забезпечують відповідність споруджуваних об’єктів проекту, будівельним нормам і правилам, затвердженим у проекті архітектурним та інженерно-технологічним рішенням, економічними показниками майбутнього підприємства згідно з його призначенням. Організація заходів відповідає чітким планом, який пов’язаний з планом виконання СМР. Раніше заходу називали – технічний нагляд на будівництві. По суті перелік робіт і способи їх проведення не змінилися.

Заходи здійснюються під час всього періоду будівництва, аж до приймання будівлі та її введення в експлуатацію. Комплекс робіт планують і починають при підготовці до будівництва об’єкта.

Ми як інжинірингова компанія, свої відносини з замовником будуємо на договірній основі, є його представником на весь час будівництва об’єкта і діємо в межах своєї компетенції, визначеної договором.

Для здійснення низки заходів ми можемо залучати інших виконавців, це юридичні особи, які мають відповідні допуски на здійснення робіт в будівництві, наприклад, спеціалізовані лабораторії з контролю якості будівельних матеріалів, які проводять випробування бетону, та інших будматеріалів.

Завдання служби будівельного контролю

 

Забезпечити необхідну якість виконуваних будівельно-монтажних робіт, застосовуваних будівельних матеріалів, конструкцій та обладнання при дотриманні проектних рішень.

Гарантувати замовнику будівництва виконання обсягів БМР за проектом і контролювати терміни будівництва.

Дотримуватися порядок приймання окремих видів робіт і всього завершеного будівництва.

Функції служби будівельного контролю

 

Відповідно до прийнятих зобов’язань служба технічного будівельного контролю виконує наступні основні функції:

Служба будівельного контролю (технічного нагляду) організовує та контролює виконання комплексу робіт з підготовки до будівництва об’єкта, включаючи вхідний контроль всієї проектної документації. При необхідності ми виробляємо внесення змін до проектні документи в установленому порядку, узгодимо ці зміни.

Ми перевіряємо наявність підготовлені підрядниками проекти виконання робіт, журнали робіт, отримуємо за дорученням замовника необхідні дозволи.

Відстежуємо відповідність виконуваних СМР проектно-кошторисної документації, при цьому стежимо за дотриманням технології СМР та вимог нормативних документів, а також контролюємо якість використовуваних будівельних матеріалів, перевіряємо наявність сертифікатів і відповідність придатності матеріалів згідно з документацією.

Ми не тільки контролюємо, але й домагаємося від підрядних організацій своєчасного та якісного виконання вимог і вказівок наших співробітників.