Бюро технічного нагляду

Будівельні макети стиролу збираються заборонити

Архітектурний коледж університету Вашингтона в Сент-Луїсі збирається заборонити студентам використовувати стирол у створенні моделей на тій підставі, що він небезпечний для здоров’я. Коледж ставиться до школи дизайну і образотворчих мистецтв.Строительные макеты из стирола собираются запретить BTN.kiev.ua
“Ми обговорюємо проблеми зі здоров’ям і вивчаємо альтернативні матеріали, – зазначив декан школи Кармон Колангело. – Деякі інші школи цей матеріал вже заборонили. Ми плануємо заборонити з осені”.
Стирол (вінілбензол) – хімікат, що використовується для створення безлічі матеріалів, включаючи гуму, смолу і пінополістирол.
Як стало відомо BTN.kiev.ua багато дослідників стверджують, що стирол несе шкоду здоров’ю і навіть може бути канцерогеном. Крім того, це неразлагаемый матеріал.
Пінополістирол використовується для виробництва пластикових контейнерів, одноразових склянок і полів для архітектурних моделей.
За інформацією BTN.kiev.ua деякі студенти турбуються, що заборона використання стиролу негативно відіб’ється на їх роботі.
“Мені подобається стирол, тому що йому можна надати практично будь-який вид, – говорить студент Сем Ландэй. – Він дешевше дерева, і його можна нагрівати, щоб надати йому форму. З іншими матеріалами теж можна це робити, але зі стиролом все набагато простіше”.
Для скріплення окремих частин стиролу студенти зазвичай використовують спеціальний клей, який виділяє токсичні гази.
Ще одна студентка Ів Боброу зазначила, що іноді виходить з класу, тому що всі використовують стирол, від запаху якого у неї починаються головні болі. Тим не менш, вона не збирається кидати матеріал.
“Я все одно буду використовувати стирол. Зокрема, моя остання модель була повністю зроблена з нього”, – додала вона.