Бюро технічного нагляду

Рослини для зеленого даху

Дахи будинків – не саме відповідне місце для рослин: вони сильно схильні спеки, холоду, вітру і посухи, а ще вони не витримують велику вагу, тому рослинам виділяють всього кілька сантиметрів грунту. Тому зазвичай для зеленої даху використовують рослини, що зустрічаються в пустелях, на скелях і в інших не дуже гостинних місцях. На щастя, серед них можна знайти воістину приголомшливі види: прекрасні, дивні, а іноді навіть їстівні або просто корисні.Растения для зеленой крыши

Як стало відомо BTN.kiev.ua рослини для зелених дахів можна розділити на чотири категорії: сукуленти, трави, польові квіти і ароматичні трави.

Сукуленти, або м’ясисті, соковиті рослини, – основа зеленої даху. Якщо на покрівлі можна розташувати шар грунту не більше 10 см, то саме такі рослини повинні складати основну масу. Сукуленти можуть обходитися майже без води та грунту. Вони бувають різних кольорів, тому вибір палітри буде досить великий.
Королем зеленої даху можна по праву вважати очиток. Сотні видів цієї рослини заповнюють тріщини в скелях і ущелини по всьому світу. І саме очиток став першим рослиною, яке застосували на зеленій даху.Растения для зеленой крыши_1
Молодило, зване то жівучкой, то куркою з курчатами (з дорослих трояндочок виростають їх зменшені копії), на латині означає “вічно молодий” (sempervivum). Як і очиток, молодило відрізняється низькорослістю та різноманіттям кольорів.
Еоніум деревовидний – різновид молодило, що представляє собою маленьке дерево (не вище 60 см). Здається, що йому більше підходить Марс в якості рідної планети, а не Земля. На відміну від інших сукулентів, еоніум може надати вертикальне різноманітність саду на даху. А у його підвиду “Чорна голова” настільки глибокий фіолетовий відтінок, що здається майже чорним. Технагляд за будівництвом таких будинків проводять так само, як і для звичайних будинків.Черная голова

За інформацією BTN.kiev.ua більша частина трав не переживе літо на даху, якщо їх не поливати постійно. Але навіть серед них знайшлися представники, які впораються з цією неприємністю. Багато зелені трави для даху не вважаються такими з ботанічної точки зору, більш точна назва – трав’янисті рослини. Як і сукуленти, вони можуть покрити більшу територію. Багато з них самозапильних, так що сад на даху може стати самовозобновляемым ландшафтом.

Армерія приморська являє собою хвилеподібний пучок трави. У природних умовах вона зростає на дюнах і скелях біля океану (звідси і “приморська” в назві), так що вона добре підходить до умов на даху, особливо в будинках біля води. На відміну від решти трави, влітку армерія увінчана рожевими чи фіолетовими квітами.
Осока чорна часто вирощується на дахах, так як їй не потрібно багато ґрунту порівняно з іншими травами або трав’янистими рослинами.Астра альпийская

Польові квіти висаджують не в таких обсягах, як сукуленти і трави, так як їм потрібно більше грунту. Так що їх можна розсадити в різних місцях, створивши невеликі горбки квітів посеред зеленого моря”.
Айстра альпійська звикла до суворої погоди і тонкому шару грунту. Але, тим не менш, вона може покрасуватися букетами жовтих квітів з насиченими фіолетовими пелюстками, які залучають безліч метеликів.
Деревій звичайний, відомий також як порезная трава, на відміну від астри розростеться по всій живий даху. У цього сильного лікарської рослини ароматні листя і широкі увігнуті квіти, службовці прекрасним майданчиком для метеликів. А ще деревій витримує не надто щільний пішохідний потік.Тимьян обыкновенный

Завдяки ароматичних трав жива дах перетворюється на галявину з їстівними травами. Велика частина кулінарних трав (або “кухонної зелені”) росте в сухих, кам’янистих місцях, так що вони відмінно підходять і для дахів.
Чебрець звичайний – типовий представник садового чебрецю, зростає всього на кілька сантиметрів, тому, як і по тысячелистнику, по ньому можна ходити. Чебрець можна використовувати як в аромотерапії, так і на кухні.
Материнка звичайна, або орегано, росте на кам’янистих схилах навколо Середземного моря. Висота її становить трохи більше 10 див. Материнка додасть особливий аромат будь даху.