Бюро технічного нагляду

Вартість ремонтних робіт?

Сезон ремонтів у цьому році нетиповий: майже 85% припадає на новобудови і лише 15% на квартири вторинного ринку, розповів директор будівельної компанії ProfiRemont Василь Косовських.

Строительные работы

Строительные работы

Основний настрій нинішнього сезону на іншому ринку фахівці характеризують як вичікувальне. «Люди відкладають старт ремонту. Дзвонять-уточнюють ціни, навіть замовляють дизайн-макет, але бояться починати роботи. Незрозуміло, що буде з цінами через місяць», — говорить Косовських.

Але в цілому, замовників комплексного ремонту в цьому році більше, ніж минулого літа, розповіли в компанії Укринтел, співпрацює з забудовниками (Укрбуд, Ліко-холдинг та ін).

«Як це не дивно, у нас клієнтів більше, ніж в минулому і навіть позаминулому році. Ціни у нас зафіксовані в доларі, дизайн-проект коштує від 12 до 45.е. за квадрат. Приблизно 10% клієнтів замовляють і ремонт. Тут ціни дуже сильно залежать від обраних матеріалів, але в середньому від 145.е. за кв. м.», — розповіла директор з маркетингу і розвитку групи компаній «Укринтел» Анастасія Семенець.

Для менш амбітних замовників косметичний ремонт квартир зараз пропонують за ціною від 500 грн./кв. м., капремонт квартир — від 800 грн./кв. м. «Під ключ”, євроремонт в минулому році був від 1000 грн. за квадрат, в цьому — від 1200 грн./кв. м», — говорить Владислав з сайту «Ремонт недорого».

Загалом вартість робіт ремонтники підняли не дуже істотно — приблизно на 20% порівняно з минулорічними. Приміром, монтаж приладів водопостачання цього літа варто, як і в минулому році, від 100 грн. Установка електроточці в минулому році була від 70-100 грн, зараз від 100-120 грн. за точку. Поклейка шпалер коштувала в 2014-му від 15 грн/кв. м, а зараз — від 20 грн. Фарбування стелі подорожчала сильніше: з 10 грн/кв. м до 15-18 грн.

Зате у зв’язку з зростанням курсу долара, цін на енергоресурси і комунальних тарифів, дуже помітно подорожчали будматеріали. Навіть вітчизняні виросли в ціні в середньому на 20-40%. Наприклад, 20-кг мішок польської шпаклівки «Стабіл» минулим літо коштує близько 100 грн, зараз від 270 грн. Українська ж шпаклівка подорожчала з 35 до 60 грн.

Тому люди, які збираються робити косметичний ремонт, економлять, насамперед, на матеріалах, вибираючи ті, що подешевше. «Переходять з польських та італійських матеріалів на українські і турецькі», — розповів Владислав. Важливо зауважити, що будь-виконробу або виконавцю в Україні необхідний авторський нагляд в будівництві який може забезпечити тільки сертифікований фахівець. Такі фахівці працюють в компанії “Бюро технічного нагляду”

«Основний замовник комплексних ремонтів — середній клас. На матеріалах, до речі, не економлять. Вибирають від відомих брендів, той же Кнауфф або Хенкель, навіть українського виробництва ці матеріали ненабагато дешевше, ніж в Європі. Але люди розуміють, що ремонт роблять на 15 років вперед», — говорить Василь Косовських. А економлять, за його спостереженнями, на меблях та інтер’єрних деталях, майже повністю відмовившись від імпорту.

Також допомагає скоротити кошторис «спільний» замовлення деяких робіт. Більш того, ремонти можуть проходити одночасно в кількох квартирах на одному об’єкті, часом на одній сходовій клітці. І вивезення сміття, і замовлення електрозварювання «оптом» дозволяє скинути ціни на ці послуги на 10-15%.