Бюро технічного нагляду

«Чи можна опалювати будинок виключно теплими підлогами?»

тепловой расчет дома

« Чи можна опалювати будинок виключно теплими підлогами ? » – Питання , яке часто ставлять дорослі люди, які навчалися в школі.

 

Доводиться роз’яснювати ….

 

При проектуванні котеджу необхідно проводити розрахунок опалювальної навантаження у Ватах. Цей розрахунок показує , яка потужність опалення у Ватах необхідна для того , щоб підтримувати в будинку комфортну температуру в холодну пору року. Якщо теплова потужність, що видається вашими опалювальними приладами , відповідає розрахунковій опалювальної навантаженні , цих опалювальних приладів буде достатньо для опалення – не важливо , чи будуть це теплі підлоги або настільна лампа.

 

Зрозуміло , будинок з високими тепловтратами – більше 80Вт/м2 – опалити за допомогою теплих підлог не вдасться , оскільки тепла підлога відноситься до низькотемпературних систем опалення ( не будете ж ви ходити по розпеченій сковорідці ) – тепла , яке віддаватиме нагріта поверхня підлоги , буде недостатньо для того , щоб компенсувати втрати тепла будинком.

 

Також зрозуміло , що будь-який якісний енергоефективний будинок , в якому тепловтрати низькі, можна опалювати теплими підлогами . Але визначити це «на око » ніяк не вдасться. При проектуванні будівлі завжди необхідний теплотехнічний розрахунок – тільки проектувальник на основі цілого комплексу показників зможе підібрати правильний варіант організації опалення .