Бюро технічного нагляду

Львів в судовому порядку заплатить за недобудований стадіон до “Євро-2012”

Господарський суд Києва задовольнив позов ТОВ “Укрдізайнгрупп” до ДП “Дирекція з будівництва об’єктів до Євро-2012 у Львові” про стягнення 43,8 тис. Грн. за здійснення авторського нагляду за будівництвом тренувальної бази у Славському.

Славське стадион. Строительство

Славське стадион

Базу мали побудувати до проведення в Україні фінальної частини чемпіонату з футболу “Євро-2012”. Але будівництво так і не закінчили. У квітні 2013 компанія передала держпідприємству акти прийняття-передачі виконаних робіт по об’єкту “Стадіон на вул. О. Степанівни в смт Славське Сколівського району Львівської області” на суму 43,8 тис. Грн. Підписані акти компанія не отримала, але з новою претензією і вимогою оплатити роботи звернулася в червні 2014
Дирекція відповіла, що фінансування будівництва здійснювалося в рамках виконання державної цільової програми підготовки та проведення в Україні “Євро-2012”. З незалежних від дирекції причин держфінансування програми було призупинено з четвертого кварталу 2012 р Підприємство досі чекає відновлення фінансування та по надходженню цільових коштів гарантує оплату боргу.
Але, на думку суду, посилання на відсутність цільового бюджетного призначення на фінансування робіт за договором підряду не може бути підставою для звільнення від зобов’язання з оплати виконаних робіт. Так як при відсутності коштів для оплати замовник міг призупинити виконання договору. Тому суд постановив стягнути з держпідприємства заборгованість за договором.