Бюро технічного нагляду

Гібридні сонячні колектори

Гибридные солнечные коллекторы

Гібридні сонячні колектори які ще називають комбі колекторами об’єднують в собі дві функції – виробництво електрики і нагрівання води за рахунок енергії сонця. Такі модулі представлені на ринку, але їх застосування поки обмежене.

При виробництві та використанні гібридних колекторів доводиться вирішувати наступну технологічну проблему. Фотоелектрика («сонячні батареї») любить холод, при нагріванні її ККД знижується. Сонячним колекторам, навпаки, потрібно тепло – без нього не нагріти воду.
Більше того, споживач і інженер стикаються з наступним принциповим протиріччям. Для нагрівання води та підтримки опалення для середньої сім’ї з 4 осіб потрібно всього десь 12 м2 сонячних колекторів. Але така площа сонячних батарей в районі Москви дозволить виробити приблизно 1000 кВт годин на рік, що істотно, у декілька разів, менше річного електроспоживання в невеликому котеджі.
Збільшення ж площі комбі колекторів, крім доп. витрат, призведе до перевиробництва тепла, яке просто нікуди дівати.
Саме тому гібридні сонячні колектори використовуються в «особливих випадках», наприклад власниками великих басейнів. «Зайве» тепло використовується (відводиться) для підігріву басейну, охолоджуючи тим самим температуру колектора.