Бюро технического надзора

Красочное внешнее утепление нарушает строительные нормы

Різнокольорове зовнішнє утеплення багатоповерхівок можна розцінювати як порушення будівельних норм.Красочное внешнее утепление нарушает строительные нормы

Як зазначає експерт з питань енергозбереження, керівник проекту ЄС «Угода Мерів — Схід» Святослав Павлюк, українське ноу-хау енергоефективність не тільки не підвищує житла, а й створює проблеми, передає Чернигов.інфо.

«У випадку з поодиноким «пьострим» утепленням квартир навіть не потрібно звертати увагу на юридичні норми, а на закони фізики, що прописані у шкільних підручниках з фізики за 8-й клас, — переконаний експерт. — В Україні зазвичай використовують дешевий пінопласт пакувальний — крихкий, з щільністю низькою та паропроникністю, який призводить до утворення грибків».
Святослав Павлюк впевнений, що рано чи пізно мешканцям таких квартир доведеться знімати проблемне «утеплення».

«Впроваджувати енергозберігаючі заходи слід за правилами Державних будівельних норм (ДБН) та Настановою з термомодернізації будівель, — пояснює експерт, — Правда, за користування останнім документом, який розроблений за державні кошти і має бути у вільному доступі, сьогодні необхідно заплатити близько 460-800 гривень – як результат, українці утеплюють багатоповерхівки з порушенням усіх правил». Технічний нагляд за утепленням будинків та нагляд за будівельниками на будівельних майданчиках.

Експерт вважає, що держава має компенсувати частину витрачених на комплексне утеплення багатоповерхівок коштів.

Заборонити фарбувати утеплені стіни різними кольорами в межах одного будинку просить у петиції до місцевої влади мешканка Чернігова Альна Бриль. «Чому ніхто не слідкує за архітектурним та колористичним виглядом будівль? Ж Можна змінювати колір з урахуванням загального кольору будинку, щоб він був оновленим, а не спотвореним», — йдеться у зверненні.