Bureau of technical supervision

Work continues on DBN V.2.2-X-20HH “single-family homes”

Міністерство продовжує роботу над проектом нових державних будівельних норм ДБН В.2.2-Х-20ХХ «Будинки одноквартирні», розроблений Державним підприємством “Український державний науково-дослідний і проектний інститут цивільного сільського будівництва” – ДП “УкрНДПІцивільбуд”. Про це повідомили в Департаменті містобудування, архітектури та планування територій. За словами фахівців, основна мета розроблення нового нормативного документу – врегулювання питань проектування садибних (одноквартирних) будинків з врахуванням особливостей їх об’ємно-планувальних і конструктивних рішень, сучасних видів інженерного обладнання, у тому числі енергозберігаючого і енергонезалежного, особливостей, пов’язаних з наявністю земельної ділянки, господарчих будинків і споруд на прибудинковій території.

инженер технадзора

Проектом будівельних норм встановлюється терміни і визначення, класифікацію одноквартирних будинків за містобудівною ознакою та за наявністю блокування, переліки основних і допоміжних приміщень одноквартирних будинків, а також переліки будівель і споруд, що можуть розміщуватися на прибудинковій території.

Проектом будівельних норм будуть врегульовані питання:

планувальної організації присадибної ділянки, розміщення на ній житлових і господарських будинків, інженерних мереж і споруд;

об’ємно-планувальних рішень одноквартирних будинків;

механічного опору та стійкості конструкцій;

безпеки і доступності у використанні будинків;

забезпечення санітарних вимог;

пожежної безпеки;

економії енергії і енергозбереження, в тому числі, з використанням сучасних систем енергозберігаючого інженерного обладнання для енергонезалежних будинків з альтернативними джерелами енергопостачання, автономними системами водопостачання й очищення стічних води.

Прийняття цього документу сприятиме розширенню всяких класностей, підвищенню безпеки експлуатації та економії енергоспоживання, розширенню можливостей будівництва житла у глухих місцях без розвиненої інженерної інфраструктури, зниженню собівартості будівництва.

Прес-служба Мінрегіону